MARSQUAKES_Jadwiga_Subczyska 4
Jadwiga Subczyńska, MARSQUAKES 4
MARSQUAKES_Jadwiga_Subczyska 3
Jadwiga Subczyńska, MARSQUAKES 3
MARSQUAKES_Jadwiga_Subczyska 2
Jadwiga Subczyńska, MARSQUAKES 2
MARSQUAKES_Jadwiga_Subczyska 1
Jadwiga Subczyńska, MARSQUAKES 1

MARSQUAKES

W czasach, kiedy amerykańscy nastolatkowie szkoleni są w zakresie codziennego życia na Marsie, a naukowcy badają smak roślin uprawianych na glebie marsjańskiej i księżycowej, Mars jako wizja drugiego domu przestaje być fantazją i staje się rzeczywistością. Antropocen przyniósł nam nową materialność, jesteśmy przepełnieni mikroplastikiem, a nasze życie codzienne w coraz większym stopniu odbywa się w sferze cyfrowej. W MARSQUAKES idea cyfrowych roślin jest optymistyczną wizją przeniesienia ludzkich potrzeb współistnienia z florą na inny poziom. Być może lot na Marsa nie jest ucieczką, lecz wynika z chęci odkrywania nowej jakości. Rośliny w filmie są sumą danych dryfujących w powietrzu, widoczną dla człowieka tylko po to, aby poczuł się dobrze i spokojnie. Nie potrzebują korzeni ani gleby, ponieważ zastępuje je internet.

Film bierze udział w KONKURSIE POLSKICH FILMÓW EKSPERYMENTALNYCH w ramach Short Waves Festival 2020, projekcja w Kinie Muza w Poznaniu:

piątek, 21.08.2020, godz. 19:00

FB: https://www.facebook.com/events/s/swf-2020-konkurs-polskich-film/1080234078990605/

 

#czasywirtualnekulturyrealne
#praktykinapandemie
#physicaldistancingsocialsolidarity

Ciało rozszerzone
31 grudnia 2020

Ciało rozszerzone

Praca składająca się z trzech minimalistycznych ceramicznych rzeźb to w rzeczywistości obiekty zintegrowane z trzema częściami ciała, dedykowane kolejno głowie, rękom (dłoniom), nogom (stopom)...