Błysk II
Kaseta „Błysk”

Zaumne feat. Wszystko – A Gap

Teledysk do utworu z kasety „Błysk”. Jej tytuł odnosi się do świetlistej istoty/światełka na końcu tunelu, o których mówią osoby doświadczające własnej śmierci. W chwili spotkania z Błyskiem były one w stanie zrozumieć sens istnienia i poznawały odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, jednak nie potrafiły ubrać tej wiedzy w słowa. Opisy tych nieuchwytnych doświadczeń stały się inspiracją do nagrań z kasety Zaumne.

 

 

Mateusz Olszewski, Zaumne, eksploruje uczuciową stronę muzyki elektronicznej – zainspirowany ideą języka pozarozumowego, bada zjawiska i doznania, które wymykają się racjonalnemu poznaniu. W swoich utworach łączy internetowe znaleziska z zabrudzonymi, lecz kojącymi tłami dźwiękowymi. Dwa lata temu wydał „Emo dub”, na którym zestawił szepty z nagrań ASMR z powolnymi rytmami muzyki house. Całość stworzyła czuły, acz momentami niepokojący nastrój emocjonalnej podróży. Jej kontynuacją stały się wydane w ubiegłym roku „Błysk” oraz „Contact”.

Miki Tkacz to twórca krótkich filmów, rysownik komiksowy, nagrywa muzykę elektroniczną jako WSZYSTKO. Regularnie prowadzi warsztaty komiksowe, nieregularnie gra koncerty i wydaje muzykę. Współprowadzi wydawnictwo kasetowe -Super-, w którym ukazała się kaseta Zaumne pt. „Błysk” z ręcznie rysowaną okładką. Na co dzień publikuje swoje rysunki na stronie „Naprawdę nieśmieszne rysunki”.

 

 

Ciało rozszerzone
31 grudnia 2020

Ciało rozszerzone

Praca składająca się z trzech minimalistycznych ceramicznych rzeźb to w rzeczywistości obiekty zintegrowane z trzema częściami ciała, dedykowane kolejno głowie, rękom (dłoniom), nogom (stopom)...