fot. Jędrzej Nowicki
fot. Jakub Rebelski
fot. Jakub Rebelski

Muzyczny foodtrack

„Patrząc ze strony indywidualnych relacji, muzyka towarzyszy każdemu z nas. [...] Walczymy z przeświadczeniem o niemuzykalności społeczeństwa i staramy się otworzyć na doświadczenie wspólnego tworzenia muzyki. Mamy marzenie, by aktywne muzykowanie stało się znów codziennością”.

Waldemar Kuligowski rozmawia z panią Dominiką z Fundacji Nordoff Robbins Polska i panem Tomaszem reprezentującym zespół Siły Specjalne o projekcie Mobilnego Centrum Muzyki, muzykoterapii w praktyce i muzykowaniu na ulicy.

Mobilne Centrum Muzyki to „muzyczny foodtrack”: pojazd – na razie w fazie budowy – który pełnić będzie rolę pokoju muzykoterapii i sceny muzycznej. Centrum chce docierać do miejsc o mało rozwiniętej ofercie kulturalnej – „wszędzie tam, gdzie muzyka może wspierać
ludzi w ich osobistym i społecznym rozwoju”.

 

Wstyd nasz codzienny
27 lutego 2021

Wstyd nasz codzienny

Siła wstydu dla nikogo nie powinna być abstrakcyjna – jest on naszym doświadczeniem. Dlatego nie sam tytułowy afekt stanowi o wymowie przedstawienia.
Pop o kochaniu
25 lutego 2021

Pop o kochaniu

To książka dla wszystkich „osób, które chcą być kochane”. Kochanie jest powszechne i demokratyczne – ale właśnie może zbyt powszechne, a zarazem zbyt indywidualne, by uważać, że można nadać ten sam komunikat do wszystkich, nikogo przy tym nie krzywdząc...